Dołącz do nas na Facebooku
Dołącz do nas na Google+

Zmiany po 19 stycznia

Jak zapewne wielu z Państwa wiadomo, od 19 stycznia 2013 roku weszły w życie nowe przepisy dotyczące zapisywania się na kurs Prawa Jazdy na terenie całej Polski.

Poniżej przedstawiamy w prosty sposób jak odbywa się całość przedsięwzięcia:

  1. Zapisujemy się na kurs dzwoniąc, lub zapisując się na kurs poprzez nasz serwis internetowy.
  2. Zdobycie zaświadczenia lekarskiego – przychodzicie Państwo na umówiony termin standardowych badań, dzięki którym uzyskacie Państwo zaświadczenie lekarskie o pozytywnym stanie zdrowia, oraz braku przeciwwskazań do prowadzenia aut mechanicznych.
  3. Wypełnienie wniosku – jest to podstawowy wniosek kursanta, który pomagamy wypełniać w razie zaistniałej potrzeby.
  4. Utworzenie Profilu Kandydata na Kierującego (PKK) – Po uzyskaniu zaświadczenia lekarskiego, wypełnionego wniosku razem z dostarczoną przez Państwa fotografią należy udać się do Referatu Praw Jazdy w Wydziale Komunikacji Urzędu Miasta lub Starostwa odpowiedniego do Państwa adresu zameldowania.
  5. Kurs teoretyczny – W umówionych godzinach odbywacie Państwo należyty kurs teoretyczny, zgodnie z przyjętymi normami nauki.
  6. Kurs praktyczny – Kurs praktyczny odbywa się po ukończeniu kursu teoretycznego. Zajęcia prowadzone są w dostosowanych do Państwa godzinach, w odpowiednim miejscu.
  7. Egzamin wewnętrzny – po zakończeniu kursu teoretycznego, oraz praktycznego w naszym ośrodku, przystępujecie Państwo w umówionych dniach i godzinach do egzaminu wewnętrznego części zarówno teoretycznej, jak i tej praktycznej. Egzaminy można odbywać jednocześnie, lub w oddzielonych datach. Zdany egzamin teoretyczny, zachowuje ważność bezterminowo od dnia zdania owego egzaminu.
  8. Egzamin Państwowy – ostateczny egzamin Państwowy (praktyczny) jest ostatnim etapem potwierdzającym Państwa umiejętności jazdy.

Przy pozytywnym wyniku dla części teoretycznej, jak i praktycznej wewnętrznego egzaminu umieścimy na Państwa profilu Kandydata na Kierującego stosowną informację o zakończeniu szkolenia w naszym ośrodku. Dzięki temu będziecie mogli Państwo podejść do egzaminu Państwowego.